ARAÇ VE FİYATLARI GÖSTER
✓ 25 yaş ve üzeri
✓ Kredi Kartsız Rezervasyon

İzmir

Türkiye'nin Ege kıyısında bir şehirdir. Antik çağda Smyrna olarak bilinen, Yunanlılar tarafından kurulmuş, Romalılar tarafından ele geçirilmiş ve 15. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası olmadan önce Büyük İskender tarafından yeniden inşa edilmiştir. Bugün, geniş arkeolojik alanları, şimdi bir açık hava müzesi olan Smyrna Roma Agorasını içermektedir. İskender'in hükümdarlığı döneminde inşa edilen tepedeki Kadifekale ya da Kadife Kalesi, şehre tepeden bakıyor.

İzmir'in İlçeleri

İzmir'in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

İzmir'in Ulaşım Noktaları

İzmir ulaşım imkanları açısından oldukça donanımlı bir şehirdir. Merkezden her ilçeye otobüsle, metroyla, vapurla ve özel dolmuş seferleriyle ulaşmak mümkündür.

Şehiriçi Otobüs Ulaşımı;
Kurulduğu 1943 yılından beri hizmet veren Eshot, çok sayıda otobüsü ile İzmir içi ulaşımı sağlamaktadır. Eshot’un otobüs hareket saatleri için linki inceleyebilirsiniz.

Şehiriçi Metro Ulaşımı;
1989 yılında ilk çalışmalarına başlanan İzmir Metrosu, şehiriçi ulaşımının önemli bir kısmını yeraltına indirmiş ve toplu ulaşımda İzmir trafiğine nefes aldırmıştır. Toplam 10 durak ile 2012 ‘de hizmete girmiş ve Temmuz 2014 itibariyle de esas güzergah olan Evka-3 – Fahrettin Altay arasında 17 durak olarak hizmet vermeye başlamıştır. Metronun sefer saatleri için linki inceleyebilirsiniz.

Şehiriçi Vapur Ulaşımı;
1992 yılından beri hizmet veren İzdeniz, İzmirliler ve kenti ziyaret edenler için şehir içi trafiğine girmeden ekonomik bir seyahat imkanı oluşturmakta ve modern gemilerle Körfez’in Keyfini yaşamak isteyenlere seferleri ile imkan yaratmaktadır. Vapur sefer saatleri için linki inceleyebilirsiniz.

İlçelerarası-Şehirlerarası Ulaşım;
İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali 1998 yılında faaliyete geçmiştir. Yapılan seferlerle ilgili bilgi almak için linki inceleyebilirsiniz.

İzban;
Aliağa-Selçuk arasındaki banliyö hattında hizmet veren, ülkemizin havalimanı bağlantılı, en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden biridir. 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Havalimanı - Havayolları;
İzmir’in tek sivil havalimanı olan Adnan Menderes Hava Limanı 17 Kasım 1987 tarihinde hizmete açılmıştır. Her geçen yıl artan talep nedeniyle iç ve dış hat uçuşların sayısı arttırılmış Dış Hatlar Terminali 09.09.2006 İç Hatlar Terminali 23.03.2014 tarihinde yenilenerek yeniden hizmete açılmıştır.

İzmir'de Yemek Yemek

Boyoz
İzmir’in simgesi haline gelmiş, mayasız bir hamur işi olan Boyoz İzmir kahvaltıları için bir klasiktir. Genelde İzmir tulumu ve fırında pişirilmiş katı yumurta ile servis edilir.

Söğüş
Kuzu kellesinin dil, beyin, yanak ve diğer etlerinin sıyırılıp taze yeşillikler, domates ve soğan ile harmanlanıp lavaşa sarılarak soğuk olarak servis edilmesinden oluşan yemeğe söğüş diyoruz.

Kumru
Sucuk, salam, sosis ve kaşar peynirinin kömürde sıcak buluşması ve susam kaplı sandviçh ekmeğinde lezzete dönüşmesine verilen ad.

Kokoreç
Kokoreç, Ege bölgesinde sokaklarda sıkça rastlanılan, koyunun ince bağırsağından yapılan, şişe sarılarak kor ateşte kızartılan bir çeşit Yemekdir.

Midye Dolma
Midye dolması kara veya mavi midyenin pişirildikten sonra iç pilav ile doldurulmasıyla yapılan bir çeşit dolma. Türkiye'nin özellikle Ege ve Marmara Bölgelerinin bazı illerinde yapılır. Özellikle İzmir ilinde meşhurdur.

Grit Mutfağı
Zeytin yağlı denilince akla Grit mutfağı ve İzmir gelir. Şevketibostan, Arapsaçı, Kabak Çiçeği, Kereviz, Enginar, Turpotu ve daha niceleri.

Deniz Mahsulleri
İzmir'in mavi denizinden çıkan barbun, tekir, çipura, levrek, ahtapot, jumbo karides, yumuşaçık kalamarlar. Size şimdiden afiyet olsun.

İzmir Araç Kiralama Hizmeti

Devrecar Rental Araç Kiralama firması ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı veya İzmir merkez ofisinden kiralayacağınız araç ile güzel İzmir'i doyasıya gezebilir ve tadına varabilirsiniz.

Araç Kiralama Rezervasyonu Nasıl Yapabilirim?
devrecar.com sayfası üzerinden, güncel ve sabit fiyat garantili olarak 7 gün 24 saat rezervasyon yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz rezervasyonlarda kredi kartı istenmemektedir. Ücretsiz olarak yaptığınız rezervasyonu gene ücret ödemeden iptal edebilirsiniz.
+90 232 251 23 13 Numaralı telefonumuz üzerinden de 7 gün 24 saat rezervasyon yapabilirsiniz.

Hangi Model Araç Kiralayabilirim?
Devrecar Rental filosuna ait kiralama yapabileceğiniz araçlar grupları aşağıdaki gibidir.
Yeni Model Araç Kiralama, Hijyenik Araç Kiralama, Ekonomik Araç Kiralama, Aile Arabası Kiralama, Tatil Arabası Kiralama, İş Arabaları Kiralama, Ticari Araçlar Kiralama, Vip-Lüks Araç Kiralama, Minibüs-Minivan Kiralama, 4x4 Arazi Aracı Kiralama, Günlük Araç Kiralama, Haftalık Araç Kiralama, Aylık Araç Kiralama ve Filo Kiralama.

İzmir Araç Kiralama Lokasyonlarımız;
İzmir Havalimanı Araç Kiralama Ofisi Dışhatlar Terminali
İzmir Araç Kiralama Gaziemir Ofisi
Çeşme Araç Kiralama Ofisi
Urla Araç Kiralama Ofisi
Seferihisar Araç Kiralama Ofisi
Gümüldür Araç Kiralama Ofisi
Kuşadası Araç Kiralama Ofisi
Foça Araç Kiralama Ofisi
Dikili Araç Kiralama Ofisi

Türkiye'de bulunan Diğer Havalimanı Araç Kiralama Lokasyonlarımız;
İST İstanbul Havalimanı Araç Kiralama, ESB Ankara Havalimanı Araç Kiralama, AYT Antalya Havalimanı Araç Kiralama, BJV Bodrum Havalimanı Araç Kiralama, DLM Dalaman Havalimanı Araç Kiralama, EDO Edremit Havalimanı Araç Kiralama, ADA Adana Şakir Paşa Havalimanı Araç Kiralama, Kayseri Erkilet Havalimanı Araç Kiralama ve TZX Trabzon Havalimanı Araç Kiralama. Kiralık Araba konusunda İzmir'in markası Devrecar Car Rental.

[email protected]
+90 232 251 23 13
+90 532 795 88 29
Atif bey mah. Feridun Pözüt cad. No:24/C
Gaziemir-Izmir havalimanı yanı
İzmir / Türkiye
01.10.2022 / 31.03.2023 Online Rezervasyonlarda İndirim Fırsatlarını Kaçırmayın.