✓ 25 yaş ve üzeri
✓ Kredi Kartsız Rezervasyon

TZX Trabzon Havalimanı

Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi dokuzuncu şehri. Trabzon İl Nüfusu: 779.379'dur. Karadeniz Bölgesi'nin Doğu Karadeniz Bölümü'nde yer alan ilin Karadeniz'e kıyısı bulunur. Karadeniz sahili ile Zigana Dağları arasında yer almakta olup yüzölçümü açısından az bir alan kaplar. Trabzon Havalimanı 1957 senesinde hizmete açılmış olup, Türkiye'nin denize paralel tek havalimanı olma özelliği taşımaktadır.
Trabzon Havalimanı, şehir merkezine yakındır. Kentin yeşilliklerini keşfetmeye başlamadan önce Trabzon Havalimanı araç kiralama ofisimizde Devrecar Car Rental firmamızın profosyonel hizmetiyle sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Devrecar Car Rental kalitesiyle, güvenli ve keyifli bir Karadeniz turu için ofisimizde sizleri bekliyor. Tarihi İpek Yolunda hüküm sürerek Avrupa ve Asya'nın buluşma noktalarından biri olan Trabzon'da tarihi ve kültürel bir macera sizi bekliyor. Modern dünya ile tarihi dönemleri tek potada eriterek günlük yaşantıya yansıtan Trabzon, rahatlıkla ulaşılan Trabzon Havalimanı araç kiralama hizmeti sayesinde keşif meraklıları için heyecan verici bir durak olma özelliği taşıyor. Trabzon'da yerleşim alanlarının tarihi M.Ö 2000'li yıllara kadar uzanmaktadır. Yüzlerce yıl boyunca Pers, Roma ve Bizans kültürünün harmanlandığı bir kenttir Trabzon. Camilerin yanı sıra manastır ve kiliselerin de bulunduğu kentte geçmişten gelen bir kültürel çeşitlilik hali mevcuttur. Türkiye'nin renkli ve nevi şahsına münhasır kentlerinden olan Trabzon'da gezip görülecek çok fazla lokasyonlar bulunmaktadır. Kente gelen turistler tarafından yoğun ilgi gösterilen Sümela Manastırı, kayadan yamaçlara oyulmuş devasa bir yapıya sahiptir. Oldukça dar ve uzun merdivenlerden sonra ulaşılan yapı; taş kilise, kütüphane, konuk salonu, mutfak, öğrenci odaları ve kutsal tapınaktan meydana gelmektedir. Şehrin birçok bölgesinde çok sayıda tarihi ve kültürel gezi durağı bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; Boztepe, Ayasofya Müzesi, Yenicuma Camii, Vazelon Manastırı, Saint Anna Kilisesi, İrena Kulesi, Santa Maria Kilisesi, Ortahisar Camii, Kaymaklı Manastır, Kızlar Manastırı, Atatürk Villası, Cevdet Sunay Müzesi ve Trabzon Müzesi? Sera Gölü Yaylası, Maçka-Mavura Yaylası, Maçka-Kiraz Yaylası, şehrin oldukça fazla turist çeken önemli yaylalarından bazılarıdır. Tereyağlı levrek, Akçaabat köfte denenmeden dönülmemesi gereken yerel lezzetlerin başında yer alıyor. Diğer lezzetleri ise şu şekilde sıralayabiliriz; Mısır sarma, ısırgan çorbası, mısır çorbası, etli lahana sarma, içli tava, hamsili pide, pazı burma, hamsili pilav, kaygana, kuymak, su böreği, yufka tatlısı, laz pastası, gulya, kavrulmuş turşu, kavrulmuş lahana, etli mısır sarma, Trabzon kebabı, zumur, hoşmeli, mıhlama ve borani? Telkar gibi yöreye özgü hediyelikler satın almak isterseniz Kemeraltı ve Bakırcılar Çarşısını ziyaret edebilirsiniz. Unutulmaz Karadeniz turunuz için ekonomik ve bütçenize uygun araçları Devrecar Car Rental firmamızdan kiralayın Trabzon'u keşfedin.

Devrecar Car Rental Trabzon Havalimanı rent a car ofisimizden kiralayabileceğiniz bütçenize uygun, hesaplı araç marka ve modeller; Renault, Dacia, Fiat, Hyundai, Toyota, Citroen, Peugeot, Ford, Volkswagen, Audi, Mercedes-Benz, Bmw

Trabzon seyahatleriniz için web sitemiz aracılığıyla online rezervasyon yapabilir veya +90 232 251 23 13 numaralı Müşteri hizmetlerini arayarak telefon ile rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Her türlü soru ve önerileriniz için sitemizin iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

[email protected]
+90 232 251 23 13
+90 532 795 88 29
Atif bey mah. Feridun Pözüt cad. No:24/C
Gaziemir-Izmir havalimanı yanı
İzmir / Türkiye
01.11.2021 / 30.04.2022 Online Rezervasyonlarda İndirim Fırsatlarını Kaçırmayın.